Kancelaria prawna

Eksperckie wsparcie dla kancelarii prawnych w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

Przez ponad 10 lat funkcjonowania na rynku restrukturyzacji i upadłości wielokrotnie świadczyliśmy usługi eksperckie dla kancelarii prawnych i ich klientów. Taka współpraca pozwala na wypracowanie rozwiązań szytych na miarę, optymalnych dla klienta. Przekłada się to na wzrost jego lojalności wobec kancelarii, która świadczy na jego rzecz stałą obsługę prawną.

Nasza rola zaczyna się tam, gdzie stopień skomplikowania sprawy Państwa klienta wymaga zaangażowania multidyscyplinarnego zespołu o wieloletnim doświadczeniu w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym. Obecnie kancelarię Kubiczek Michalak Sokół tworzy ponad 30 osób, w tym kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, 5 licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych, prawnicy, ekonomiści, interim menedżerowie oraz biegli ds. niewypłacalności i wartości przedsiębiorstw. Doskonale rozumiemy mechanizmy rządzące biznesem, a dzięki połączeniu kompetencji na styku prawa i ekonomii jesteśmy w stanie stworzyć nieszablonową strategię działania w każdej, nawet pozornie beznadziejnej sprawie.

Setki projektów restrukturyzacyjnych i upadłościowych prowadzonych zarówno od strony dłużników lub wierzycieli. Niezliczone opinie eksperckie. Pełnienie funkcji organu nadzoru lub roli interim managera. Tysiące poznanych ludzi i ich spraw. Oddajemy do Państwa dyspozycji doświadczenie zbierane podczas wytężonej aktywności w procesach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Doświadczenie, które jest bardzo wysoko oceniane zarówno przez naszych klientów, jak i niezależnych ekspertów. W 2020 roku w rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” zostaliśmy sklasyfikowani na III miejscu wśród polskich kancelarii restrukturyzacyjnych.

Zakres usług

Kompleksowe prowadzenie procesów restrukturyzacyjnych.

Doradztwo eksperckie w zakresie wybranych aspektów prawa restrukturyzacyjnego.

Opinie biegłych.

Doradztwo w zakresie strategii w obszarze upadłości w obronie interesów Państwa klientów.

Doradztwo eksperckie w zakresie wybranych aspektów prawa upadłościowego.

Kompleksowe analizy w postępowaniach o przestępstwa i wykroczenia gospodarcze Państwa klientów związane z działaniem na szkodę zarządzanego podmiotu lub wierzycieli, w szczególności w warunkach zagrożenia upadłością. Specjalizujemy się zwłaszcza w postępowaniach na podstawie następujących przepisów:

  • Kodeks karny:

art. 286 KK, art. 296 KK, art. 300 KK, art. 301 KK, art. 302 KK, art. 586 KK

  • Kodeks karno-skarbowy:

art. 57 KKS, art. 77 KKS

Doradztwo transakcyjne w zakresie pre-packu

Dokonujemy wyceny przedsiębiorstw dla potrzeb upadłości oraz restrukturyzacji, w tym dla potrzeb przygotowanej likwidacji (pre-pack).

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o kontakt.

info@kmsbiznes.pl

+48 32 307 50 00