O nas

Doświadczenie

Setki projektów restrukturyzacyjnych i upadłościowych, nawet najbardziej wymagających, prowadzonych zarówno od strony dłużników, jak i wierzycieli. Niezliczone opinie eksperckie z zakresu niewypłacalności, wyceny i zarządzania. Pełnienie funkcji kryzysowego interim managera na zlecenie właścicieli i inwestorów. Tysiące biznesowych kontekstów, celów i sukcesów. Kancelaria KMS oferuje kompleksowe centrum wsparcia dla wszystkich podmiotów mających do czynienia z zagrożeniem niewypłacalnością lub niewypłacalnością. Wspieramy dłużników w wyborze optymalnej strategii restrukturyzacyjnej i jej wdrożeniu, optymalizujemy sytuację wierzycieli, dbamy o bezpieczeństwo menedżerów niewypłacalnych podmiotów, wspieramy inwestorów w nabywaniu aktywów niewypłacalnych podmiotów, pracujemy dla Sądów jako niezależne organy postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. 

Wśród sukcesów KMS wymienić można choćby skuteczne przeprowadzenie w roli nadzorcy układu postępowania o zatwierdzenie układu, obejmującego 660 mln zł wierzytelności oraz redukcję 550 mln zł długu, co uznawane jest za jedną z największych zakończonych sukcesem restrukturyzacji w Polsce. Kancelaria zajęła przy tym w ostatnich dwóch latach III miejsce w Rankingu Kancelarii Prawnych w kategorii Nowe Prawo Restrukturyzacja, organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita, a w samym 2020 r. zaufało nam prawie 170 klientów. W 2022 r. otrzymaliśmy rekomendację w obszarze niewypłacalności w rankingu Forbes Polska Poland’s Best Law Firms 2022 (101 najlepszych kancelarii w Polsce)

W 2020 r. byliśmy też (KMS i wspólnicy KMS) najczęściej powoływanymi syndykami w upadłościach gospodarczych w Polsce.

Zabezpieczamy realizowane projekty od strony ekonomicznej, zarządczej, księgowej i prawnej. KMS to nowe i kompleksowe podejście do usług restrukturyzacyjno-upadłościowych. Nie tylko prowadzimy bowiem w charakterze doradców i pełnomocników wiele projektów restrukturyzacyjno-upadłościowych, ale również wyceniamy przedsiębiorstwa, badamy niewypłacalność, sporządzamy opinie biegłych z zakresu odpowiedzialności menedżerów, zarządzamy kryzysowo przedsiębiorstwami, a także systematycznie wspieramy wiodące kancelarie prawne w charakterze organów postępowań restrukturyzacyjnych lub ekspertów prywatnych. 

Odrębną gałąź działalności Kancelarii KMS stanowi pion opinii sądowych i eksperckich. Dwaj wspólnicy Kancelarii: Marcin Kubiczek oraz Jakub Michalak są biegłymi sądowymi z zakresu m.in. wyceny przedsiębiorstwa, badania niewypłacalności i oceny racjonalności decyzji zarządczych.

Kancelaria KMS prowadzi również działalność szkoleniową i naukową. Wspólnicy KMS są prelegentami wielu szkoleń i wydarzeń dotyczących restrukturyzacji, upadłości i szeroko rozumianej niewypłacalności, a także regularnie publikują artykuły dotyczące praktycznych problemów stosowania prawa.

Eksperci

Obecnie kancelarię KMS tworzy ponad 30 osób, w tym kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, 4 licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych, prawnicy, ekonomiści, interim menedżerowie oraz biegli ds. niewypłacalności i wartości przedsiębiorstw.

Wspólnicy Kancelarii to uznani na rynku polskim eksperci w zakresie restrukturyzacji i upadłości, świadczący usługi na rzecz znanych marek i wiodących kancelarii prawnych. Bogatą wiedzą teoretyczną dzielą się na łamach prasy biznesowej i specjalistycznej oraz jako wykładowcy akademiccy i trenerzy.   

Wspólnicy

Bartosz Sokół

Bartosz Sokół

Prezes Zarządu i Wspólnik Kancelarii, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, prawnik

Marcin Kubiczek

Marcin Kubiczek

Starszy Wspólnik Kancelarii, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, ekonomista, biegły sądowy

Jakub Michalak

Jakub Michalak

Wspólnik Kancelarii, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, ekonomista, biegły sądowy

Wspólników kancelarii KMS wspiera zespół specjalistów, posiadających kompetencje prawne, ekonomiczne i rachunkowo-sprawozdawcze.

Działania pro bono

Klientami Kancelarii KMS są głównie przedsiębiorcy i osoby prawne. Nie możemy jednak pozostać obojętni na to, jak silnie pandemia COVID-19 i niestabilność gospodarki odbijają się na budżetach polskich rodzin. Dostrzegamy strach, niepewność i rozpacz, często w bardzo trudnych życiowych kontekstach. Widzimy też, jak szybko rośnie liczba wniosków o upadłość konsumencką.

Mimo że przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej uległy znacznemu uproszczeniu, skuteczne złożenie wniosku o upadłość nie zawsze jest zadaniem łatwym. Dlatego zdecydowaliśmy się nieodpłatnie pomóc tym osobom zadłużonym, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na profesjonalną pomoc prawną.

Ze szczegółami akcji dobroczynnej „Upadłość konsumencka? Podajemy rękę!” mogą Państwo zapoznać się na stronie Pomoc w upadłości.