O nas

Doświadczenie

Setki projektów restrukturyzacyjnych i upadłościowych, nawet najbardziej wymagających, prowadzonych zarówno od strony dłużników, jak i wierzycieli. Niezliczone opinie eksperckie z zakresu niewypłacalności, wyceny i zarządzania. Pełnienie funkcji kryzysowego interim managera na zlecenie właścicieli i inwestorów. Tysiące biznesowych kontekstów, celów i sukcesów. Kancelaria KMS oferuje kompleksowe centrum wsparcia dla wszystkich podmiotów mających do czynienia z zagrożeniem niewypłacalnością lub niewypłacalnością. Wspieramy dłużników w wyborze optymalnej strategii restrukturyzacyjnej i jej wdrożeniu, optymalizujemy sytuację wierzycieli, dbamy o bezpieczeństwo menedżerów niewypłacalnych podmiotów, wspieramy inwestorów w nabywaniu aktywów niewypłacalnych podmiotów, pracujemy dla Sądów jako niezależne organy postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. 

Wśród sukcesów KMS wymienić można choćby skuteczne przeprowadzenie w roli nadzorcy układu postępowania o zatwierdzenie układu, obejmującego 660 mln zł wierzytelności oraz redukcję 550 mln zł długu, co uznawane jest za jedną z największych zakończonych sukcesem restrukturyzacji w Polsce. Kancelaria zajęła przy tym w ostatnich dwóch latach III miejsce w Rankingu Kancelarii Prawnych w kategorii Nowe Prawo Restrukturyzacja, organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita, a w samym 2020 r. zaufało nam prawie 170 klientów. Zarówno w 2022 i 2023 r. otrzymaliśmy rekomendację w obszarze niewypłacalności w rankingu Forbes Polska Poland’s Best Law Firms (101 najlepszych kancelarii w Polsce)

W 2020 r. byliśmy też (KMS i wspólnicy KMS) najczęściej powoływanymi syndykami w upadłościach gospodarczych w Polsce.

Zabezpieczamy realizowane projekty od strony ekonomicznej, zarządczej, księgowej i prawnej. KMS to nowe i kompleksowe podejście do usług restrukturyzacyjno-upadłościowych. Nie tylko prowadzimy bowiem w charakterze doradców i pełnomocników wiele projektów restrukturyzacyjno-upadłościowych, ale również wyceniamy przedsiębiorstwa, badamy niewypłacalność, sporządzamy opinie biegłych z zakresu odpowiedzialności menedżerów, zarządzamy kryzysowo przedsiębiorstwami, a także systematycznie wspieramy wiodące kancelarie prawne w charakterze organów postępowań restrukturyzacyjnych lub ekspertów prywatnych. 

Odrębną gałąź działalności Kancelarii KMS stanowi pion opinii sądowych i eksperckich, któremu przewodzi Jakub Michalak, jako biegły sądowy z zakresu m.in. wyceny przedsiębiorstwa, badania niewypłacalności i oceny racjonalności decyzji zarządczych.

Kancelaria KMS prowadzi również działalność szkoleniową i naukową. Wspólnicy KMS są prelegentami wielu szkoleń i wydarzeń dotyczących restrukturyzacji, upadłości i szeroko rozumianej niewypłacalności, a także regularnie publikują artykuły dotyczące praktycznych problemów stosowania prawa.

Eksperci

Obecnie kancelarię KMS tworzy ponad 30 osób, w tym dwóch kwalifikowanych doradców restrukturyzacyjnych, prawnicy, ekonomiści, interim menedżerowie oraz biegli ds. niewypłacalności i wartości przedsiębiorstw.

Wspólnicy Kancelarii to uznani na rynku polskim eksperci w zakresie restrukturyzacji i upadłości, świadczący usługi na rzecz znanych marek i wiodących kancelarii prawnych. Bogatą wiedzą teoretyczną dzielą się na łamach prasy biznesowej i specjalistycznej oraz jako wykładowcy akademiccy i trenerzy.   

Wspólnicy

Bartosz Sokół

Bartosz Sokół

Prezes Zarządu i Wspólnik Kancelarii, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, prawnik

Jakub Michalak

Jakub Michalak

Wiceprezes Zarządu i Wspólnik Kancelarii, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, ekonomista, biegły sądowy

Wspólników kancelarii KMS wspiera zespół specjalistów, posiadających kompetencje prawne, ekonomiczne i rachunkowo-sprawozdawcze.

Działania pro bono

Klientami Kancelarii KMS są głównie przedsiębiorcy i osoby prawne. Nie możemy jednak pozostać obojętni na to, jak silnie pandemia COVID-19 i niestabilność gospodarki odbijają się na budżetach polskich rodzin. Dostrzegamy strach, niepewność i rozpacz, często w bardzo trudnych życiowych kontekstach. Widzimy też, jak szybko rośnie liczba wniosków o upadłość konsumencką.

Mimo że przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej uległy znacznemu uproszczeniu, skuteczne złożenie wniosku o upadłość nie zawsze jest zadaniem łatwym. Dlatego zdecydowaliśmy się nieodpłatnie pomóc tym osobom zadłużonym, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na profesjonalną pomoc prawną.

Ze szczegółami akcji dobroczynnej „Upadłość konsumencka? Podajemy rękę!” mogą Państwo zapoznać się na stronie Pomoc w upadłości.